Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!

Skarby Danii
Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam szczególnie wielu interesujących atrakcji, zaś sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo pięknych zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna Europa także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Dodatkowo nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

Comments are closed.